Poradnik Montażu

1. Instrukcja Przyklejania Fototapety

Wszystkie fototapety dostarczane przez  są łatwe w montażu, można to zrobić samemu, bez konieczności korzystania z usług specialistów. Oczywiście pomoc kogoś z rodziny lub znajomego będzie nieoceniona.

Zanim rozpoczniesz pracę – rozpakuj paczkę z zamówionym przez Ciebie produktem. Rozłóż poszczególne bryty fototapety (tak nazywamy części fototapet)obok siebie we właściwej kolejności przed przystąpieniem do naklejania i sprawdź, czy nie posiadają wad. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, ewentualne różnice kolorystyczne, skontaktuj się z nami.

Do naklejenia fototapety będziesz potrzebować tylko kilku prostych narzędzi:
· Wiaderka z wodą
· Zwykłego pędzla
· Wałka malarskiego
· Poziomicy i ołówka

Dodatkowo może Ci się przydać folia malarska – do zabezpieczenia pozostałej części pomieszczenia i drabina, jeśli Twoja fototapeta jest większych rozmiarów.
Wszystkie prace wykonuj w temperaturze pokojowej (18-20 stopni C) przy zamkniętych oknach, aby uniknąć przeciągu.

1. Zacznij od przygotowania podłoża:
Podłoże powinno być czyste, gładkie, odtłuszczone i wchłaniające wilgoć. Usuń resztki starych tapet i chropowatości, zaszpachluj ewentualne pęknięcia i szczeliny. Na czas montażu zdemontuj gniazdka, włączniki elektryczne i listwy przypodłogowe, jeśli występują w miejscu, gdzie zamierzasz nakleić swoją fototapetę.

2. Przygotuj klej wg. instrukcji na opakowaniu kleju

3. Nanieś na ścianę linie pomocnicze:
Przy naklejaniu fototapety składającej się z dwóch lub trzech brytów (tak nazywamy części) zalecamy naniesienie linii pomocniczych przy pomocy poziomicy. Pomogą Ci w równym naklejeniu fototapety zarówno w pionie, jak i w poziomie.

4. Kleimy!
W przypadku fototapety podłożem lateksowym  przygotowany wcześniej klej nanosimy na ścianę lub na bryt fototapety (krawędź do krawędzi). W przypadku fototapety papierowej nanosimy klej bezpośrednio na bryt fototapety, czekamy 3 min, następnie bryt przyłóż do ściany wykorzystując linie pomocnicze (rekomendujemy przyklejać bryty na zakładkę 1 lub 2 cm Dociśnij wałkiem malarskim i usuń nadmiar kleju.

Tą samą czynność powtarzamy ze wszystkimi częściami fototapety. Jeśli wszystkie bryty są naklejone, trzeba poczekać, aż fototapeta wyschnie.
W tym czasie bardzo ważne jest utrzymanie temperatury pokojowej (18-20 stopni C) i bezwzględne unikanie przeciągów. Nadmierna wentylacja pokoju lub próby podnoszenia temperatury nie przyśpieszą wysychania, a mogą popsuć efekt Twojej pracy. Twoja fototapeta powinna schnąć około 24 godzin.